Faconnable Global RFID ’yi Onayladı

Faconnable Global RFID ’yi Onayladı

Uluslararası giyim tasarımcısı Faconnable 70 mağazasının ve 3 dağıtım merkezinin kapılarını tedarik zinciri görünürlüğü, hızlı nokta-satış, işleme ve güvenlik sağlamak amacıyla TagSys ile çözüm üretti.

Kurulumda TagSys EPC Gen 2 Ultrahigh-frekans (UHF) giysi askı etiketleri, yeni HHU-500 taşınabilir okuyucular (entegre anten ile), bir SRU-400 noktası satış (POS) okuyucusu, bir EAS L-SP3 Güvenlik kapısı ve e-connectware yazılımı kullanılmıştır.

Faconnable, Nice, Fransa’da kurulmuş uluslararası bir high-end giyim tasarımcısı ve dünyanın çeşitli yerlerinde faaliyet göstermektedir.Dağıtım merkezinden mağazalara, ürünlerinin ‘tedarik zinciri içinde ürünlerin daha fazla görünürlük kazanması ve hırsızlığın önlenmesi için şirket yaklaşık bir yıl önce çeşitli RFID çözümleri dikkate almaya başladı. Firma Mart 2013 te tüm mağazalarında aynı teknolojiyi kullanmaya başlamadan önce TagSys teknolojilerini test etti.
Şirket üretim anından satış noktasına kadar tüm süreci görmek istiyordu. Bunun için bir yöntem arıyordu.

Şirketin üç ülkede üç üçüncü taraf dağıtım merkezleri var ve birçok kıtada birçok mağazası var, bu yüzden Mrejen “tüm envanter ile ilgili verileri bir araya bağlamak için tek bir entegre sistemin gerekli olduğunu söylüyor. TagSys sistemi bize bu tür kontrol sunuyor” diye belirtiyor.
Çözüm ilk olarak Faconnable birkaç mağazasının yanı sıra 3 dağıtım merkezinden ikisine Los Angeles ve İspanya da son olarak bu yılın sonlarına doğru Fransa’da monte edildi.

Fabrikada imal edilen RFID etiketler takılı giysiler kutulandıktan sonra, dağıtım merkezine gönderilmektedir. Kutular RFID destekli dağıtım merkezlerinden birine gelince, bir TagSys UHF Tünel okuyucu her etiketin ID’sini yakalar. Etiketler dağıtım merkezlerinden bir mağazaya gönderilirken tekrar okunduğunda, okuyucu verileri TagSys Connetware yazılımı olan bir PC ye kablolu bağlantı üzerinden gönderir. Mağaza sipariş verdiği zaman dağıtım merkezi işçileri kolileri UHF okuyucu tünelden geçirir. Böylece hangi kolilerin yüklendiği kayıt altına alınır.

Kutular mağazaya geldikten sonra, çalışanlar kutu içindeki tüm etiketleri bir el terminali ile okutup doğrular. Daha sonra kolileri açmak için arka odaya götürür veya doğrudan satışa sunar. Mağaza personeli periyodik envanter sayımları için el terminalini kullanır.
Satılan bir öğeyi satış anında okuyucu Faconnable POS yazılım verileri ile ürünün kimliğini satıldı olarak kayıt eder. Şirket ürünün satıldığı kaydını tutar, ve böylece otomatik olarak, bu eşyanın yerini doldurabilir.Her öğenin barkod taraması gerekmez böylece müşterinin ödeme işlemi daha hızlı yapılır.

Buna ek olarak, mağazada kurulu olan TagSys EAS alarm kapısında bulunan RFID okuyucu, izinsiz çıkarılan bir ürün olduğunda ışık ve ses ile uyarı verir. Ayrıca hangi ürün çıkarılmak istendiğini bildirir.

Bize Ulaşın!

Projelerinizle ilgili tüm sorularınız için uzman proje mühendislerimize danışabilirsiniz.

Yoğun iş yapan her sanayiciye tavsiye ederim. Takipsan Türkiye’nin firması ve Takipsan ile işbirliği yaptığım için mutluyum…

Cemalettin SARAR
Inc. CEO,, SARAR

Detaylı Bilgi İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz..!

Deneyimli proje yöneticilerimiz ve satış mühendislerimiz sizelere destek olmak için hazır.