RAIN RFID ile Kasiyersiz Mağazalar Erişilebilirliğini Artırıyor

RAIN RFID ile Kasiyersiz Mağazalar Erişilebilirliğini Artırıyor

Perakendecilik günümüzde çok gelişti. Düşünün, bir müşteri mağazaya giriyor, istediği ürünü seçiyor ve mağazadan ayrılıyor. Bunlar ödemelerini yapan müşteriler, hırsızlık yapmıyorlar. Nasıl mı? Öncelikle mağazalar artık kasiyersiz, yani müşteriler check-out işlemini RAIN RFID kullanarak yapıyorlar. RAIN RFID özellikli mağazalarda müşteriler sorunsuz alış-veriş deneyimi yaşarken, ürün bazında isabetli verilerin temin edilmesiyle beraber mağazalar da güvenle stok ve fiyatlandırma kararları alabilmektedir.

Müşteriler, artık alış-veriş yaparken mağazalardan yenilikler ve kolaylıklar beklemektedir. Perakendeciler bu beklentileri karşılamak zorundadır, aksi takdirde müşterilerini kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırlar. Müşterilerle olan iletişimi üst seviyede tutmak için perakendeciler müşteri beklentilerinin üzerine çıkmalıdırlar. RAIN RFID sayesinde, perakendeciler bu beklentileri karşılayabilmek için yeni ve dikkat çekici yollar buldular. Artık alış-veriş deneyimlerinde dijitalleşme çağı başlamış oldu.

Örnek olarak akıllı buzdolaplarını düşünebiliriz. Dolaptaki her ürünün RAIN RFID ile takip edilmesi sağlanarak, müşteriler istediği ürünü alıp gidebiliyorlar ve kasada beklemek gibi bir problemleri kalmıyor.

Peki ama bu sistem nasıl çalışıyor? Buzdolabı müşteriyi credi kartını, mobil uygulamasını ve ya QR kodunu tarayarak tanıyor. Bir sonraki aşamada buzdolabı açılıyor ve müşteri satın almak istediği ürünü raftan alıyor. Müşteri buzdolabını kapattıktan sonra buzdolabındaki RAIN RFID Okuyucu, geriye kalan ürünlerin sayımını yapıyor ve alınan ürünleri müşterinin hesabından kesiyor.

RAIN RFID İle Erişilebilirliği Artırmak

Akıllı buzdolaplarının tek avantajı kasiyersiz otomatik satış özelliği reğildir. Operasyon alanlarını genişletmek isteyen perakendeciler için akıllı buzdolabı gibi basit ve ölçeklenebilir bir çözümle hedeflerin tutturulması artık mümkün. Bunun gibi akıllı buzdolaplarını havalimanlarına, caddelerde ve ya alış-veriş merkezlerinde yerleştirerek müşterilere hızlı ve kolay bir alış-veriş tecrübesi sunulabiliyor.

Envanter Yönetimi için Analitik ve Dinamik Çözümler

RAIN RFID özellikli akıllı buzdolapları, müşterilerin alış-veriş alışkanlıkları ve davranışlarıyla ilgili çok önemli bilgileri perakendecilere sağlamaktadır. Bu bilgileri kullanarak hem satış oranlarını artırmak hem de müşteri isteklerine göre yeni stratejiler geliştirmek perakendeciler için çok önemlidir. Fiyatlandırma dinamiklerinin takibi sayesinde perakendeciler özel fiyatlandırmalar yaparak devamlı müşterilerine olan satışlarını artırabilir, hem de son kullanma tarihi yaklaşan ürünlerde indirime giderek bu ürünlerin zayi olmasını önleyebilir.

Bize Ulaşın!

Projelerinizle ilgili tüm sorularınız için uzman proje mühendislerimize danışabilirsiniz.

Yoğun iş yapan her sanayiciye tavsiye ederim. Takipsan Türkiye’nin firması ve Takipsan ile işbirliği yaptığım için mutluyum…

Cemalettin SARAR
Inc. CEO,, SARAR

Detaylı Bilgi İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz..!

Deneyimli proje yöneticilerimiz ve satış mühendislerimiz sizelere destek olmak için hazır.