RFID Kuyum

RFID KUYUM TAKİBİ

Kuyumculuk sektöründe karşılaşılan sayım, güvenlik, sahtecilik gibi sorunları göz önüne alan ve bu sorunları ortadan kaldırmak için devreye giren Takipsan RFID teknolojisini kuyumculuk sektörüne taşımaktadır.

RFID teknolojisi ile teşhir ürünlerinin üzerine yerleştirilecek RFID etiketler sayesinde ürün sayım işlemi güvenli bir şekilde kolaylıkla gerçekleştirilecektir. Ürünlerin üzerindeki etiketlerde ürünün adı, boyutu, ağırlığı gibi parametreler saklanıp, müşteri geldiğinde ürünü tekrardan ölçme işlemine gerek kalmadan kolaylıkla bu bilgileri müşteriye aktarabilir. Aynı zamanda kapalı ortamdaki ürün tezgâh üstüne çıkartılmadığı için kayıp/çalıntı gibi işlemlerin gerçekleşme ihtimalini ortadan kaldırır.

Dükkânda çalışan personelin satış sırasında yapabileceği hataların önüne geçilebilmesi adına isteğe bağlı olarak RFID etiketlerin içerisinde ürünün üretim tarihi, hangi ustanın elinden çıktığı, dükkâna hangi tarihte girdiği, müşteriye kaç kez teşhir edildiği gibi özelleşmiş bilgiler kaydedilebilmektedir. Dükkan giriş ve çıkışlarına yerleştirilecek antenler sayesinde dükkan sahibinin bilgisi olmadan ürünlerin dükkan dışına çıkartılması engellenmekle beraber sisteme entegre edilecek kapı kilidi ile dükkanı kilitleyebilmekte böylelikle hangi ürünü kimin dışarıya çıkartmaya çalıştığı tespit edilip gerekli cezai işlemler uygulanır.

Detaylı Bilgi İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz..!

Deneyimli proje yöneticilerimiz ve satış mühendislerimiz sizelere destek olmak için hazır.